Wielkanoc tuż tuż…

Czy zrobiliście już może wielkanocne ozdoby? Jeśli nie, mamy dla Was propozycje, które wprowadzą w wielkanocny nastrój podczas tworzenia, a przy okazji udekorują Wasze domy 🙂

1. Niestety poprzez panującą pandemię, nie możemy spędzić Świąt Wielkanocnych w gronie rodzinnym… Ale jest pewien sposób jak wywołać uśmiech na twarzy babci, dziadka, czy innej bliskiej osoby, z którą się nie zobaczycie… Zachęcamy do wykonania kartki wielkanocnej, a jej zdjęcie można przesłać osobom bliskim w tym wyjątkowym, wielkanocnym czasie.
2. Świetną dekoracją będą zające i kurczaki, które można przygotować z rolek po papierze. Maluszki mogą samodzielnie wybrać kolor papieru, a rodzice pomogą przykleić go do rolki oraz inne potrzebne elementy jak oczka, uszy, nosek, dziób itd.
Można również wykonać pięknego zająca ze skarpetki, którą należy wypełnić ryżem lub innym sypkim produktem np. grochem, fasolą itp. A następnie dorysować oczka, nosek i buzię, przywiązać kolorową wstążkę.
3. Pisankowe stemple z ziemniaków mogą być pomysłem do zrobienia kartki świątecznej, ale i też do wykonania wielkanocnego obrazka, który można wstawić w ramkę i powiesić na ścianie.
4. Zapraszamy wszystkie Ślimaczki i rodziców do zabawy z wielkanocnym zajączkiem. Rączki odpoczywają, a buzia robi śmieszne minki 🙂